Будинки з піноблоків мають чудові експлуатаційні характеристики, включаючи високий ступінь ізоляції тепла і звуку, а також відносно невелика вага.

І як наслідок — меншу, порівняно із звичайною цеглою, навантаження на фундамент. Кількість приватних об’єктів з пористого матеріалу з року в рік збільшується.

Швидкість проведення будівельно-монтажних робіт і фінансові витрати вигідно відрізняються від тих випадків, коли будинок зводиться з цегли.
Основою для закладки будинку з піноблоків можуть бути наступні види фундаментів:

 • стрічковий заглиблений фундамент,
 • стовпчастий, або фундамент палі,
 • плитний залізобетонний фундамент.

  При цьому варто враховувати, що вибір підстави для майбутнього об’єкта з піноблоків не є простою справою. У всякому разі, однозначної переваги немає: треба розглядати кожну конкретну ситуацію окремо.

 • Керуватися потрібно одним міркуванням: фундамент для будинку з піноблоків має бути надійним.

  Як безпомилково вибрати фундамент для будинку з піноблоків.

  Піноблоки як пористий матеріал підказують вага будови. Відомо, що квадратний метр кладки з використанням піноблоків має масу в дев’ятсот кілограмів. Вдвічі більше важить стіна такої ж площі з обпаленої цегли. Квадратний метр кладки із силікатної цегли досягає маси в дві тонни.

  Зрозуміло, як розрахувати фундамент для будинку. Треба врахувати, що з піноблоків він вийде в два рази легше цегельного, але в стільки ж разів важче дерев’яного.
  Будинки, побудовані з використанням пінобетонних блоків, числяться серед легких варіантів подібних будов. Професійні будівельники воліють зводити стіни на стрічкових заглиблених або плитних підставах, обгрунтовуючи свій вибір тим, що вони витримують масу і двох, і триповерхових будівель з піноблоків. Стовпчастий фундамент використовується найчастіше стосовно до одноповерховим будинкам.

  При виборі фундаменту велике значення можуть мати другорядні, на перший погляд, чинники. Виходячи з цього, рішення треба приймати в кожному випадку індивідуально, враховуючи такі дані:

 • навантаження від споруджуваного будинку,
 • рівень грунтових вод,
 • глибину промерзання і склад грунту,
 • навантаження від комунікацій, меблів, власників об’єкта,
 • навантаження від снігу в зимовий час і вітру,
 • час на зведення фундаменту,
 • вартість будівництва.

  Грунт для дому — основа основ

 • Якщо по-справжньому досліджувати склад грунту, то це обійдеться майбутньому власнику будинку з піноблоків недешево. Виходячи з практичних міркувань, індивідуальні забудовники часто воліють обходитися без цієї процедури. Досвід сусідів тут мало чим може допомогти. Грунт навіть в безпосередній близькості може виявитися іншим.
  Потрібно до початку будь-яких робіт на ділянці пробурити свердловину для проб грунту, які беруть на кожні двадцять сантиметрів глибини.

  Найбільш оптимальний варіант — дослідити ділянку одночасно в декількох місцях. Грунт слабоздимистих або зовсім не пучиністий, при глибині промерзання до метра і грунтових водах, що залягають глибше двох метрів, дозволяє закласти дрібно заглиблений стрічковий фундамент для будинку своїми руками.
  Якщо грунтові води залягають недалеко від грунту, то стрічкове підстава буде не дуже надійна. Їх рівень може коливатися від двадцяти до ста сантиметрів. Укладання стрічкового фундаменту в даному випадку неодмінно ускладниться заходами по дренажу майбутнього будівельної ділянки. Для ненадійного грунту краще використовувати при будівництві плитні НЕ заглиблені фундаменти, що представляють собою монолітний залізобетон.

  Як зробити фундамент для будинку своїми руками, якщо грунт на ділянці не дуже хороший, глибина залягання НЕ пучиністих пластів більше двохсот сантиметрів? У такій ситуації власникові ділянки краще зупинитися на сталевому пальовому підставі, несуча здатність якого витримує навантаження від чотирьох до восьми тонн.

  При влаштуванні сталевих паль необхідно передбачити мінімальну відстань для них і обв’язку з моноліту. Можна викласти стовпчастий фундамент з бетону, зробивши коригування на його несучу здатність.

  Розрахунок витрат і термінів будівництва


  Розрахунок фундаменту для будинку повинен здійснюватися в кожному конкретному випадку з урахуванням ваги споруджуваного об’єкта. Загальні рекомендації не потрібні. Витрати на будівництво залежать також від витраченого часу. У стислі терміни власник ділянки зможе закласти фундамент палі.

  Йому знадобиться допомога двох-трьох чоловік. При гарній продуктивності на укладання паль піде не більше трьох днів.
  Плитні і стрічкові заглиблені підстави забирають більше часу, тому що вимагають виконання таких операцій:

 • значних земляних робіт,
 • заливки бетоном,
 • в’язки арматури,
 • установки опалубки.

  Подовжує термін готовності такого фундаменту і та обставина, що він стає по-справжньому міцним через кілька тижнів після зведення.

 • З фінансової точки зору чималих витрат вимагають як плитні, так і заглиблені стрічкові підстави. Сказати виразно, який фундамент обійдеться дешевше, можна лише при обліку всіх особливостей нового проекту. На практиці пальове підставу зазвичай обходиться дешевше. Вартість фундаменту для будинку — це строгий облік всіх рішень в кожному конкретному випадку.
  Плитний вид підстави дорогою за витратами, але зате він — один з найнадійніших, що дають можливість розосередити вагу по всій площі, адекватно відображати ймовірні горизонтальні і вертикальні деформації, а головне — оберігає фундамент від тріщин.

  Відразу після розмітки території треба видалити грунт і вирівняти для того, щоб улоговина вийшла необхідного розміру. При цьому потрібні лише совкові лопати, рівень да рейки. Надійний будинок з піноблоків вийде тоді, коли для укладання підстави застосовувався залізобетон.

  Він відповідає вимогам будь різновиди грунту і здатний витримати навіть триповерхова будова з піноблоків. Підстава на залізобетоні, що знаходиться зверху подушки з піску, дозволяє викласти фундамент своїми руками, слідуючи прийнятим технологічним правилам.

  Похожие статьи


  Share →