Який будівельний матеріал вибрати і як зробити паркан? Часто задаються цими питаннями люди, коли дізнаються розцінки на вигляд цієї будівельної послуги, або, коли турбуються про якість виконаної роботи сторонніми організаціями.

Тому в допомогу коротко розповімо про принципи зведення огорожі і про доцільний виборі матеріалу для нього.

Паркан з дерева

Відмінною рисою дерев’яного паркану є міцність, при досить простому монтажі. Основні переваги полягають у низькій вартості, доступності матеріалу, широких дизайнерських можливостях.

Але є й недоліки: якщо за деревом не доглядати, періодично підфарбовуючи фарбою або лаком, то паркан з дерева прослужить недовго.

Як зробити дерев’яний паркан? Установка дерев’яного паркану своїми руками.

Для початку готують лунки під несучі дерев’яні стовпи діаметром до 20 см і глибиною (залежно від загальної маси паркану) до 1 метра.

Щоб конструкція була міцною, відстань між стовпами не повинно перевищувати більше 3 метрів. У вириті ями вставляють або дерев’яні, або металеві стовпи, і заповнюють каменями і бетонною сумішшю.

Для металевих стовпів зазвичай беруть трубу з перерізом 60х60 мм, з обов’язковими заглушками (ковпаками) зверху, щоб додатково охороняти стовпи від корозії. Дерев’яні ж стовпи роблять з цілісного колоди або бруса. Закопуємо частина обов’язково слід обробити антисептиком, який можна виготовити самостійно: на 10 л води розбавити 1 кг мідного купоросу.

Для кращої просочення розчин треба розігріти до 100 С, і перелити в ємність, у яку на 3-6 годин можна опустити метровий кінець стовпа. Можна також обернути толем, або просмолити.

Закопані в землі стовпи сполучають між собою прогонами з бруса з перерізом 50х100мм. До добре прикріпленим прогонів прибивають або прикручують дошки, складові паркан. Штахетник бажано кріпити за 5 сантиметровим просвітом від землі, щоб запобігти гниттю. Вершині паркану краще надати загострену форму, яка не тільки не дасть проникнути атмосферних опадів в торець дошки, але і небажаним сусідам на дільницю. По завершенню будівництва паркану, його бажано просочити антисептиками, протигрибковими просоченнями, а по висиханню — пофарбувати фарбою.

Для дерев’яних парканів найчастіше беруть деревину сосни, модрини та бука.

Як зробити паркан із сітки рабиці і встановити його самому.

Це найлегший паркан по масі та монтажу.

При попередньо закопаних стовпах на невеликій ділянці, сітку-рабицю можна натягнути за день (при більшому досвіді: до 100м на день). Все що потрібно для надійності — забетонувати стовпи за тим же принципом, що при будівництві дерев’яного паркану.

До встановлених стовпів за допомогою болтів кріпиться сітка. Щоб корозія швидко не з’їла паркан, сітку-рабицю краще придбати оцинкованої або взагалі з поліуретановим покриттям. Вартість самої сітки рабиці, як і всієї роботи в цілому, чи не висока.

Як зробити паркан з профнастилу. Стильний паркан з профлиста.

Огорожа з профнастилу — це легкий, стильний і довговічний паркан, виконаний з холоднокатаних металевих листів (профнастил), виготовлених з оцинкованої сталі з додатковим фарбуванням. Установка такого паркану дуже схожа за принципом з дерев’яним: закопуються несучі стовпи, кріпляться лаги, а вже до них, за допомогою покрівельних саморізів, прикручуються профільовані листи (профлисти). Для пристрою паркану в основному беруть профнастил марки СІС-13 або С-8, з товщиною металу не менше 5 мм.

Недорогий профнастил зазвичай забарвлений з одного боку будь-яким кольором, а з іншого — захисним сірим кольором. Двостороння забарвлення площин листа — ознака дорогого і якісного профнастилу. Тим не менш, цей матеріал особливо цінний за вдале співвідношення ціни та якості, при цьому паркан з профлиста має досить сучасний зовнішній вигляд.

Докладніше про цей вид парканів можна прочитати у статті як зробити паркан з профлиста.

Цегляний паркан. Як зробити фундамент для паркану, і покласти на нього цеглу.

Мало не самий довговічний паркан, і термін його життя, перш за все, залежить від фундаменту і якості кладки цегли.


Це дорогий паркан, і якщо до того ж не володіти навичками муляра, то доведеться скористатися послугами професіонала. Але все починається з стрічкового фундаменту.

Спочатку необхідно вирити траншею глибиною не менше глибини промерзання грунту, щоб паркан не поплив у разі похолодання. У підставі роблять піщану подушку, закладають арматуру (для запобігання розриву фундаменту) і, виставивши опалубку, заливається кам’яно-бетонний розчин. Як тільки бетон набере 70% міцності (через 28 днів), можна починати цегляну кладку, не забуваючи верхній шар фундаменту закрити гідроізоляційним матеріалом. З використанням спеціальних прутків квадратного перетину, можна домогтися правильних, а головне, красивих швів цегляної кладки.

Цегла обов’язково кладуть з перев’язкою нижнього і верхнього ряду. Роботи виконуються по шнурку і з схилом.

Як зробити паркан з каменю, установка паркану з бетонних плит.

Цей паркан будується з вже готових заводських бетонних плит, які декорують під природний камінь або цегляну кладку. Монтаж відбувається просто і швидко.

Між заздалегідь встановленими стовпами (відстань між ними береться виходячи з довжини бетонної плити), на бетонні стакани закріплюють бетонні панелі. Правда зробити це самостійно не вийде, необхідний автокран.

Гарний гратчастий паркан з кованих секцій.

Один з найкрасивіших парканів, так як зводиться з кованих секцій.

Вони застосовні там, де не потрібно нічого за парканом приховувати. На жаль, самостійно можна зробити лише частину паркану: залити фундамент, виставити несучі стовпи, а щоб встановити ковані секції, доведеться запросити зварника або коваля.

Завершальним етапом монтажу буде фарбування всіх металевих елементів.
У цій статті ми розглянули лише типову схему будівництва популярних видів паркану, дізналися з чого і як зробити паркан.

Але при цьому слід пам’ятати, що на практиці виникає досить багато нюансів, які відносяться до кожного типу парканів і про це слід пам’ятати, роблячи собі новенький паркан.

Похожие статьи


Share →